Реклама
Вести

Родителите на Данка итно пренесени во болница

Реклама

Семејството на малата Данка пристигнало во полиција. Првин таткото, а потоа мајката со дедото на Данка, пишуваат српските медиуми.

Набрзо брзата помош пристигнала пред полициската станица, каде што биле таткото и мајката на Данка Илиќ.

На некои од нив им се слошило и лекарите морале да реагираат и итно биле префрлени во блискиот здравствен дом.

Маркетинг

Да потсетиме, десетдневната потрага по малата Данка Илиќ од Бор заврши трагично. Денеска беше соопштено дека е убиено двегодишното девојче, а осомничените за убиството се уапсени.

Полицијата од Бор ги уапси работниците на Јавното комунално претпријатие „Водовод“ Бор С.Ј.(50) од село Лука и Д.Д.(50) од село Злот.

Маркетинг
Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button