Реклама
Вести

Родителите на Данка Илиќ повторно во полиција, се прекопува во дворот на старата куќа

Реклама

Таткото и мајката на исчезнатата Данка Илиќ денеска во текот на денот се приведени во полиција за да го продолжат распитот кој вчера започна во полициската станица во Бор во врска со исчезнувањето на нивната двегодишна ќерка, која беше изгубена пред речиси 48 часа во Бањско поле кај Бор.

Како што дознава „Блиц“, мајката и таткото на исчезнатата Данка Илиќ биле сослушани за околностите на исчезнувањето на нивната ќерка.

– Полицијата го проверува приватниот живот и контактите на членовите на семејството на исчезнатата Данка Илиќ. Не исклучуваат ниту една можност додека се детално не се испита – вели изворот на „Блиц“.

Маркетинг

Пред ливадата каде исчезна девојчето Данка Илиќ (2) пред 47 часа во Бањско поле кај Бор, пристигнал багер, комбајн за полицијата да го расчисти имотот полн со дрва и грмушки. Како што дознава „Блиц“, тие бараат какви било материјални индиции кои би помогнале во пронаоѓањето на девојчето и откривање на сите околности на нејзиното исчезнување.

Маркетинг

Во исто време, припадници на МУП повторно вршат увид на шахтите и јамите во споменатата населба. Сето тоа со цел да се најдат материјални докази кои ќе помогнат во пронаоѓањето на Данка.

По 27-часовна потрага во месноста Бањско поле кај Бор, полицијата вчера попладне ја прекина теренската потрага по исчезнатиот Данко Илиќ (2).

На мешаните Бањско Поле им е забрането јавно да зборуваат за овој случај и со тоа да изнесуваат непроверени информации. Според последните јавни соопштенија, полицијата добила нови сознанија кои можат да го одредат натамошниот тек на претресот.

Во меѓувреме во јавноста се појавија многу информации за моменталната насока на полициската истрага. Според порталот Телеграф, таа сега оди во пет правци:

– Според последните неофицијални информации, ова во моментов го проверува и работи полицијата,

– Запознавање со профилот на семејството, улогите на родителите, добивање информации од соседите и Центарот за социјална работа за тоа како функционира тоа семејство,

– Разговор со членови на поширокото семејство,

– Информативно интервју од стручни инспектори и согледување на вистинитоста на изјавите и забележување нелогичности или празнини – повторување на исти прашања во одредени временски интервали;

– Споредување на изјави со резултатите од „техничка поддршка“ телефонска комуникација, движење на телефонот,

– Кривична обработка од местото на настанот.

Времето ќе покаже каков ќе биде резултатот.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button