Реклама
Вести

Решивме нашето 3 МЕСЕЧНО БЕБЕ да го дадеме на посвојување затоа што НЕМАМЕ ВРЕМЕ ЗА НЕА, но реакцијата на свекрва ми не замрзна

Реклама

Еден маж откри дека тој и неговата сопруга одлучиле да ја дадат на посвојување нивната тримесечна ќерка бидејќи „не се вклопува во нивниот начин на живот“.

Таткото открил дека неговата сопруга Кетрин не била особено заинтересирана за нивната ќерка Елизабета откако се родила, и се вратила на работа само две недели по породувањето, пишува „The Sun“.

Тој рече дека и двајцата биле „воркохоличари“ и додаде дека мајката на неговата сопруга, која живее со семејството, поголемиот дел од времето го поминувала со Елизабет. На Reddit, таткото додава дека неговата сопруга никогаш не ја земала ќерка си во раце.

Маркетинг

Pexels

Маркетинг

Во друга објава тој сподели дека парот одлучил да го даде бебето на посвојување бидејќи двајцата биле премногу зафатени со работа за да се грижат за неа. Напишал дека свекрвата збеснала кога дознала што решиле да прават и на крајот било договорено да ја посвои.

На прашањето на корисник на Редит зошто ја избрал сопругата наместо ќерката, мажот рекол: „Се сеќавам на животот без дете. Не можам да се сетам на животот без мојата сопруга. Ја сакам ќерка ми, не ме сфаќајте погрешно, Фактот дека решивме да ја дадеме на посвојување не беше лесна одлука.

Но, нејзиното присуство ја прави мојата сопруга несреќна. Она што навистина го сакам на крајот од приказната е најдоброто за Кетрин и за Елизабет, и искрено мислам дека ова е најдобрата опција за секого.”

Корисниците на Редит испратија многу коментари, а многумина беа шокирани од одлуката на парот. Едно лице напиша: „Овој човек звучи како да нема никакви емоции. Во основа, тие го третираат напуштањето на своето дете како трансакција меѓу две страни“, „Овие луѓе звучат како роботи или вонземјани кои експериментираат со човечки живот, создај сосема нов живот, го воспитуваш неколку месеци, а потоа само вели „ех, тоа не е за мене““, „Единственото вредно нешто што овие луѓе го направија беше што решија да го дадат бебето на некој што би го сакал. Знам емпатија веројатно тука е потребно, но што е со овие луѓе?!“

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button