Реклама
Вести

Пред малку се огласи мајката на малата Данка: Еве што кажа за видеото од Виена

Реклама

Двегодишната Данка Илиќ, која е пријавена за исчезната во вторникот, е видена во придружба на две Романки во Виена, објави Телеграф.рс.

Според порталот, српската полиција ноќеска ја контактирала австриската и во Европол ги проследила сите податоци и снимка. Телеграф пренесува дека интензивно се работи на идентификација и лоцирање на девојчето.

Потрагата по Данка Илиќ трае веќе шест дена. Двегодишното девојче исчезна од дворот на куќата во Бањско поле во Бор. Последен пат е видена во вторникот, околу 13:45 часот. Во моментот на исчезнување на себе носела виолетови панталони и маслинесто зелена јакна.

Маркетинг

За видеото кое ја разбранува јавноста, на кое во Виена може да се види девојче во придружба на две Романки кое потсетува на исчезнатата Данка, се огласи и нејзината мајка.

Маркетинг

– Немам видено никакво видео, не гледам на социјалните мрежи – изјави Ивана, за Информер.

Снимката од девојчето која по години и по изглед личи на Данка Илиќ е снимена на трамвајската станица „Шотеринг“ во центарот на Виена, а полицијата интензивно проверува дали се работи за српското девојче кое исчезна на 26 март во Бањско поле кај Бор.

принтскин

Таа наводно била видена во придружба на две Романки.

Случајот со исчезнатата Данка Илиќ ја крена Србија на нозе, а по неа се трага и во регионот.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button