Реклама
Вести

Прва изјава на таткото на Данка Илиќ

Реклама

Членовите на семејството на мајката и таткото на исчезнатата Данка Илиќ (2), според српските медиуми, денеска и наредните денови ќе дадат исказ во полиција.

Денеска изјави ќе дадат братот и таткото на мајката на Данка, вујкото и дедото на девојчето.

Потрагата по девојчето Данка трае веќе шест дена, нејзините родители од денот на нејзиното исчезнување секој ден даваат изјави во полиција за да се расветлат сите околности на нејзиното исчезнување.

Маркетинг

Милош Илиќ (30), таткото на исчезнатото девојче Данка Илиќ од Бор, вечерва ја даде првата изјава по исчезнувањето на неговата ќерка во Бањско поле минатиот вторник.

Маркетинг

– Сакам само ќерка ми да се врати дома жива и здрава! Полицијата си ја врши работата и јас им верувам. Ние како семејство ќе се огласиме кога сето ова ќе заврши – изјави таткото на Данка за „Блиц“.

Новинарите на „Блиц“ ги сретнале мајката на Данка, Ивана и бабата на паркингот пред зградата во Бор, каде во моментов престојуваат родителите на малата Данка Илиќ.

Мајката не сакала да одговори на прашањата и заедно со бабата влегла во зградата од која излегол таткото Милош и дал кратка изјава.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button