По 12 години конечно во 2019 на овој хороскопски знак ќе му се насмевне среќата и ќе му тргне во животот

После долги 12 години, Јупитер е повторно во нивниот знак, па сега конечно ги очекува среќа на професионално поле, бројни патувања, нови прилики и предизвици, на кои со задоволство ќе им се препуштат. Средината од годината е резервирана за нова љубов.

2019 година за Стрелците ќе биде година на успехот. Ве очекува напредок во кариерата но и запознавање на нова личност со која може да очекувате ѝ нешто повеќе. Престојната година на здравствен план нема да имате никакви проблеми. Освен мали главоболки поради проблемите со комуникацијата во семејството.

Барајте многу и ќе добиете уште повеќе оваа година. Вашите идеи ќе бидат вредни и ќе ви носат пари, особено оние кои ви се драги вам лично. Дојдоа вашите „пет минути“ за финансиски успеси.

Во 2019 година ќе поседувате толку голема самодоверба и преговарачки вештини што ќе можете да му продадете мраз и на Еским. Престојот на Јупитер, планетата на богатството, во вашиот знак ќе ве направи најсреќните личности кога се парите во прашање. Пресметаните ризици ќе ви донесат огромни награди и ќе ви ја зголемат цифрата на банкарската сметка.

Некои стрелци оваа година ќе добијат јавна функција или почесто ќе треба да даваат јавни изјави, други ќе ја добијат работата за која сонувале, трети ќе започнат успешен бизнис.

Строгиот Сатурн цела година ќе патува во вашиот финансиски сектор и ќе ве направи внимателни со макотрпно заработените пари. Планетата-учител ќе ви покаже дека резултатите од инвестициите не доаѓаат секојпат преку ноќ и дека треба да бидете трпеливи.

Три еклипси оваа година (на 6 јануари, на 16 јули и на 26 декември) ќе се случат во вашата 2-ра куќа и ќе ви донесат нагли промени во начинот на кој заработувате, трошите или инвестирате пари.

На 2 јули можно е да купите или да продадете недвижен имот или да ви биде вратен долг. Не е исклучена можноста за добивка од игри на среќа.

На крајот на година и Јупитер ќе ѝ се придружи на забавата во вашата 2-ра куќа на работата и парите. Она што за другите ќе биде напорна работа, за вас ќе биде задоволство. Од купот идеи ќе ги извлечете најдобрите и додека сите други ќе се подготвуваат за празниците, вие посветено ќе ги реализирате.

Кавгите и дискусиите ќе бидат чести во рамки на фамилијата, но со малку повеќе внимателност може многу брзо да се решат. Особено треба да внимавате во начинот на вашето однесување ѝ не дозволувајте премногу да бидете предвидливи како личност. Внимавајте во носењето на одлуките, но не навлегувајте премногу во детали.

Што се однесува до работата, 2019 година ќе биде успешна за вас. Секоја можност која ќе ја имате не се двоумете да ја грабнете. Може да очекувате силна и моќна улога во компанијата каде работите. Ве очекуваат голем број на деловни патуваа за дообука, кои треба да ве исполнат со позитини искуства.

Во 2019 година треба да ги надминете сите мали ситни проблеми на финансиски план. Исплатете ги парите кои сте ги позајмиле и внимателно раководете со буџетот. Пожелно е да направите баланс меѓу приходите и расходите.

Ве очекува година во која ќе добиете унапредување и зголемување на платата, а на крајот на 2019 година, треба да направите долгорочни инвестиции, пожено е да купите недвижнина.

На љубовен план, што се однесува на стрелците, ова ќе биде година на стапување во контакт и релации со нови луѓе. Ќе има подобрување на вашиот љубовен живот. Големи работи треба да очекувате во периодот од јануари до април.

Стрелците кои ја пронашле својата сродна душа ќе им се радуваат на многуте пролетни страсни ноќи.

На 2 јули ќе настапи млада месечина во рак, а ќе се случи и тотална соларна еклипса. Рак е ваш сектор на соединувањето, интимноста и силните чувства. Можно е партнерот неочекувано да клекне на колено пред вас, да откриете дека носите живот во себе или да купите заеднички имот со саканиот.

Не сте во врска? Подобро е да верувате во љубов на прв поглед, бидејќи под светлината на младата месечина веројатно ќе ја почувствувате. Очекувајте го неочекуваното во љубовта.

Ако сте во брак, внимавајте на однесувањето кон сопругот во периодот од 21 јуни до 27 ноември кога Нептун, планетата на скриените намери, ќе се движи ретроградно во вашата 4-та куќа. Можно е член од вашето семејство да ви се меша во врската, да се појават сомнежи за неверство или да ја изгубите желбата за физичка интимност. Најважно од сè е да најдете начин да му докажете на партнерот дека тој е единствен во вашиот живот и дека нема да дозволите никој да ве раздели.

Очекувајте нова личност да влезе во вашиот живот, но важно е да процените внимателно. Постојат можности за мали конфликти ѝ не смеете да ги губите умот и срцето.

Дури и во моментите кога ќе ве облеат лоши чувства, не треба да бидете премногу загрижени. Најважно е да ги контролирате емоциите. Ве чекаат и добри моменти. Преку контролата на темпераментот ќе направите успех во подобрување на односите во својата врска со саканата личност. Најважна е комуникацијата.

Веќе во втората половина, очекувајте и нешто повеќе. Можеби и брак. Потребен е поголем напор од ваша страна за одржување и подобрување наодносот со вашиот партнер. Гледајте да не ја изгуби довербата во вас. Очекувајте ист однос и од спротивна страна. Најважно е за време на лошите моменти останете заедно ѝ си ја дадете меѓусебната поддршка.

Facebook Comments
(Visited 118 times, 1 visits today)