Реклама
Вести

ПОЧИНА ПОЗНАТИOT МУЗИЧАР Сестрата скршена од болка ја потврди тажната вест

Реклама

Причината за смртта се уште не е позната

Познатиот музичар и гитарист Мајкл Вард почина на 57-годишна возраст.

Причината за смртта се уште е непозната за јавноста, а тажната вест ја потврди неговата сестра.

Маркетинг

Бендот Wallflowers, во кој Мајкл беше член од 1995 до 2001 година, објави тажна порака на социјалната мрежа Фејсбук.


Мајкл ВардФото: Фејсбук

Маркетинг

– Со љубов и благодарност, The Wallflowers се збогуваат со големиот и неповторлив Мајкл Вард. Улогата и талентот на Мајкл засекогаш ќе останат клучен дел од историјата на бендот, велат тие.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button