Реклама
Вести

Почина познатиот музичар – ја загуби битката со ракот на панкреас

Реклама

Долго време се бореше со ракот на панкреасот

Вејн Крамер, ко-основачот на детроитскиот прото-панк бенд MC5, почина во петокот на 75-годишна возраст.

Маркетинг

Познатиот музичар почина во болница во Лос Анџелес како последица на рак на панкреасот, изјави неговиот близок пријател Џејсон Хит, пренесуваат медиумите.

Бендот MC5 не постигна голем комерцијален успех и не ги преживеа седумдесеттите, но неговиот звук ги инспирираше панкерите и металците и многу други.

Маркетинг
Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button