Реклама
Вести

ПОЧИНА ПОЗНАТАТА АКТЕРКА! Ја загуби битката со опасната болест, имаше само 32 години

Реклама

Таа почина во родниот град

Боливудската убавица и една од најубавите тамошни актерки и модели, Пунам Пандеј, почина на 32-годишна возраст.

Понам ја загуби битката по тешката битка со ракот на грлото на матката и нејзиниот тим ја сподели тажната вест на социјалните мрежи.

Маркетинг

– Тешко ни е ова утро. Со длабока тага ве известуваме дека ја загубивме нашата сакана Пунам поради рак на грлото на матката. Секоја жива форма што некогаш стапила во контакт со неа била дочекана со чиста љубов и добрина – наведуваат во соопштението и додаваат:

Маркетинг

– Во ова време на тага, би побарале приватност додека со задоволство се сеќаваме на неа за сето она што го доживеавме заедно.

Тие рекоа дека Пунам била во нејзиниот роден град Канпур во Индија. Се чекаат детали за нејзиниот погреб, пишува The Free Press Journal.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button