Реклама
Вести

ПОЧИНА ПОЗНАТАТА АКТЕРКА ОД ТЕЛЕНОВЕЛИТЕ! Македонија ја обожаваше

Реклама

Познатата мексиканска актерка почина на 77-годишна возраст во пензионерски дом за актери

Рената Флорес, познатата мексиканска актерка, почина на 77-годишна возраст, јавуваат странските медиуми. Последните денови од животот ги поминала во пензионерски дом за актери во Мексико Сити. Според странските медиуми, таа преживеала тешки моменти во него.

Маркетинг

Оваа вест ги растажи љубителите на латино сапунските опери ширум светот, особено фактот дека Рената по успешната кариера заврши во дом, во сиромаштија и каде што беше осамена.

Публиката ќе ја памети како една од најомилените актерки. Нашата публика ја памети по серијата „Дива ружа“, која е една од првите сапуници емитувани на овие простори.

Во оваа сапуница, Рената Флорес го толкуваше ликот на Леополдина. Рената оствари забележителна улога во серијата „Вистинска љубов“

Поврзано

Back to top button