Реклама
Вести

Потресна исповед на мајката на Данка Илиќ: Само се молам на Бога таа да ни се врати

Реклама

За жал, потрагата по девојчето Данко Илиќ, кое исчезна пред точно осум дена во Бањско поле, недалеку од Бор, продолжува.

Ивана Илиќ, мајката на исчезнатото девојче, за прв пат од моментот на исчезнувањето на Данка, проговори за Курир, а во шокантната исповед си ја отвори душата како ги живее деновите без да ја гушка ќерка си.

– Не знам како го поднесуваме сето ова, ми се гади да зборувам за тоа, ми се гади да размислувам за тоа, само се молам на Бога таа да ни се врати. Кога се ќе заврши, кажав дека јавно ќе зборувам за сите навреди и постови, бидејќи тоа што некои го прават навистина нема смисла. Во моментов ниту сакам, ниту имам сила да зборувам на таа тема, само едно ни е важно, а тоа е нашата Данка – со уморен глас рече Ивана.

Маркетинг

Во разговор со мајката на Данка, таа вели дека не ни размислува за друга опција освен нејзиното пристигнување.

Маркетинг

– Тешко е некој да го разбере ова, само сакаме таа да се појави и да заврши ова што е можно поскоро, не сакам да размислувам за други опции, ниту имам сила – вели мајката на исчезнатото девојче.

На крајот, Ивана ги замоли сите за разбирање во овие тешки моменти и истакна дека во секој случај на крајот ќе им се попречи на, како што вели, небулозите и навредите кои одвреме-навреме се пуштаат кон јавноста.

Имено, на Данка и се губи секаква трага кога таа со мајка си и братот се упатила кон запуштената фарма во Бањско поле, која, инаку, е во сопственост на семејството на Ивана, т.е. најстариот член, Јокше Драгомировиќ.

На кобниот 26 март, околу 13 часот и 45 минути, Данка исчезнала од очите на мајка си, по што жителите на Бањско Поље се вознемириле и се здружиле во потрага по неа со надеж дека ќе ја најдат што поскоро.

Сепак, мистериозното исчезнување сè уште нема епилог, а родителите на Данка секојдневно минуваат низ тортура додека со нетрпение ја очекуваат веста за своето дете.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button