Реклама
Новости

ПОПОВИЌ ШОКИРАН ОД ПОТЕГОТ НА КЕБА: Првпат го видов ова по 20 години, дали си Драгане луд?!

Реклама

Огромно внимание во јавноста предизвика веста дека Драган Којиќ Кеба на одреден период ќе ја замени Ана Бекута во музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“.

Пејачот одлично се снајде во својата нова улога, a сега ги откри и новите промени во шоуто, меѓутоа, како што откри сега, ова ќе биде најверојатно последна епизода која што ќе ја снима.

ana_bekuta – Copyright Youtube screenshot / Grand online

-Што знам, мислам дека се снајдов, нека кажат другите. Ќе бидам уште во оваа емисија – рече пејачот, а потоа на новинарско прашање дали донел торта за да ги почести колегите, тој одговори:

Маркетинг

– Ако сакате да изгледате добро, мора да бидете гладни. Добра диета за добра линија – рекол Кеба, пренесува Курир.

Поранешниот директор на Гранд продукција Саша Поповиќ не го криеше шокираноста од она што го направи Драган Којиќ Кеба, кој има толкаво искуство во телевизијата и снимањето, за време на последната емисија од Ѕвездите на Гранд.

Маркетинг

Фото Инстаграм

Имено, пејачот лежерно кивна, а неговиот микрофон се уште бил вклучен, што го збунило Поповиќ.

– Првпат гледам кивавица на вклучен микрофон. Дали си луд, Кебо, сакаш да ги нокаутираш нашите звучници овде? Првпат по 20 години гледам како некој кива на отворен микрофон – изјави Саша.

– Ако има чистачка да го избрише подот овде, затоа што фрли секрет два метри – заклучи Поповиќ.

Фото Инстаграм

Да потсетиме, Драган Којиќ Кеба дојде во Звездите на Гранд како замена за Ана Бекута која извесен период го напушти натпреварувањето, а како што неодамна нагласи оваа емисија веројатно му била последна пред да замине од ова шоу.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button