Реклама
Вести

ПОЛИЦИЈА ВО ДОМОТ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ – Мелина упадна во куќата во Сењак, одземен е пиштолот на фолкерот

Реклама

Мелина Џиновиќ, како што дознава „Блиц“, вечерва упаднала во куќата на Харис Џиновиќ во Сењак, каде живее со децата, синот Кан и ќерката Џина.

Набргу потоа, Харис повикал полиција да ја отстрани од домот.

Припадниците на полицијата брзо пристигнале на местото на настанот, по што, како што дознава Блиц, Мелина изјавила дека Харис ја малтретирал.

Маркетинг
принтскрин

Полицијата потоа привремено му го одзема пиштолот што го имал во куќата на Харис, иако има дозвола за тоа.

Да потсетиме, Мелина и Харис се разведуваат по 24 години брак, за што наголемо се зборува.

Маркетинг

– Овој брак не заврши со официјалното потпишување на разводот, но беше завршен пред година и пол, можеби и две. Почна да се урива. Многу е спремано – изјави денеска Харис за телевизијата „Блиц“.

– Се чинеше како голема љубов до пред десет години, додека младата дама не почна да води поинаков живот. Тоа не беше тој семеен живот. Мислам дека се упропасти со премногу дружење со женскиот свет. Затоа што ниту една пријателка, ако нема многу среќен брак, не сака другата пријателка да има среќен брак.

Не обвинувам никого, дури ни нејзините пријателки, но мислам дека тоа придонесе за одредена одвоеност од дома, од сопругот, од семејството. Можеби жената повторно се заљубила. Немам поим што се случува таму. Секакви работи ми беа скриени – додаде тој.


-Ја сакав најмногу на светот, секако, ја сакав повеќе од себе. Тој нож во грбот кога ќе дојде има неверојатна тежина. Немаше да ми биде во ред ако некој од ведро небо дојде кај мене и рече знаеш што, не можам или не те сакам повеќе, најдов друг дечко и така натаму, за да кажам, ајде, сега се е во ред.

Не може се да биде во ред кога во тоа се вложени десет, петнаесет, дваесет години. Градите нешто во животот, а потоа го рушите, а тоа е нашата специјалност на југословенскиот менталитет – тврди Харис, додека таа молчи за разводот.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button