Реклама
Вести

ПОЛИЦИЈАТА ДОЈДЕ ДО НОВИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ИСЧЕЗНУВАЊЕТО НА МАЛАТА ДАНКА! Родителите на детето повторно во полиција

Реклама

Девојчето Данка Илиќ (2) од Бор исчезна во вторникот во 13 часот и 45 минути во населбата Бањско поле, а како што дознава Курир, полицијата го блокира приодот до викендицата каде последен пат била видена малата Данка.

Сепак, како што неофицијално дознава српски Курир, во план е целосно расчистување на приодот до старата куќа, со помош на големи машини, а пристигнал и багер.

Тешките машини во моментов се на терен, иако бројот на полицајци засега е значително помал.

Маркетинг

Како што дознава Курир, полицијата добила нови информации за кои ќе се знае повеќе.

Маркетинг

Но, МВР апелира строго да се внимава на известувањето за да не се загрози истрагата и работата на ангажираните лица.

-Истрагата е прекината бидејќи полицијата дошла до нови сознанија, во моментов не може да се каже за што се работи, а во најбрз можен рок МВР ќе соопшти – изјави извор за Курир.

Како што дознава Курир, родителите на исчезнатата Данка се повторно во просториите на полициската станица, но засега нема информации дали тоа има врска со состојбата на терен каде во моментов се пребарува земјиштето.

На лице место пристигнале пожарникари и спасувачи со приколка.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button