Реклама
Вести

Победникот на шоуто „Ѕвездите на Гранд“ доживеа сообраќајна несреќа

Реклама

Мирза Селимовиќ доживеа несреќа

Мирза Селимовиќ, пејач и победник на една од сезоните на популарното музичко натпреварување „Ѕвезде Гранда“, доживеа сообраќајна несреќа.

По тој повод се огласи на својот профил на Инстаграм и со објавата ги загрижи сите свои фанови.

Маркетинг

Поради несреќата која веќе ја доживеал, пејачот бил принуден да го откаже веќе договорениот настап.

Маркетинг

Мирза Селимовиќ Фото: Принтскрин/инстаграм

– Драги мои, поради објективни причини и сообраќајна несреќа на пат кон Белград, принудени сме да го откажеме вечерашниот настап. Фала Богу, сите се добро, а наскоро ќе се дружиме на истото место и ќе објавиме нов датум. Вечерва за вас настапуваат одлични момци и би сакал да им се заблагодарам што дојдоа да нè запознаат на кратко – напиша Мирза.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button