Огласи
Огласи 2
CelebrityНовости

ОВА СИТЕ ГО ЧЕКАВМЕ! Еве кога почнува шоуто „Ѕвездите на Гранд“

Огласи 3

По летната пауза, регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ се враќа на телевизиските екрани со нова сезона во која има драстични промени.

По 20 години креативниот директор на „Гранд“ Саша Поповиќ најави нов конкурсен концепт и правила кои ќе го направат шоуто уште поинтересно и подинамично.

– Оваа сезона се разликува од сите други затоа што имаме кандидати кои ги избраа и кои беа избрани од ментори и кандидати кои се предизвикувачи. Тоа е прв пат во овие 20 години секој ментор да има по 2 машки и 2 женски кандидати.

Во оваа прва емисија имаме 4 машки и 4 женски кандидати – објасни тој за Гранд Поповиќ и продолжи:

– Имаме и предизвикувачи. Машките кандидати се натпреваруваат со машки кандидати, а женските со женските. Имаме копче и секој ќе го притисне копчето против кое се бори. Можеби е малку комплицирано да се објасни, но ќе ја гледате емисијата и ќе ви биде јасно.

Како што наведе, на конкурсот ќе бидат избрани кандидати од жирито и нивните предизвикувачи кои ќе се борат за своето место.

Нема сомнеж дека многу големи музички имиња произлегоа токму од ова музичко натпреварување

Големи кариери направија Александра Пријовиќ, Милица Павловиќ, Теа Таировиќ, а дојдоа од јатото на Поповиќ.

Наскоро Милица и Александра ќе одржат солистички концерти во Арена а тоа е еден од најголемите успеси.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

– Да го нема Гранд и Гранд продукција немаше да ги има ниту Милица, ниту Александра. И двете беа многу успешни и мило ми е што сега ќе имаат концерти во Арена. Теа беше отфрлена од Ѕвездите на Гранд, па каков одличен концерт имаше на Ташмајдан – рече Саша.

Водителката на „Ѕвездите на Гранд“, Сања Кужет, на снимањето на новата 17-та сезона од шоуто ги изненади сите.

Имено по двомесечниот одмор убавата водителка пристигна со широка насмевка пред студиото на Гранд, а со нејзиниот необичен стајлинг никого не остави рамнодушен, посебно меѓу публиката.

Таа на снимањето се појави во екстравагантен виолетов костим со светки и само што се појави пред студиото, го украде шоуто.

ФОТО Инстаграм

Водителката изгледаше како светските ѕвезди во ова свое издание, а додека беше на сцената никој не можеше да го тргне погледот од неа.

ФОТО Инстаграм

Снимањето на новите епизоди е веќе во тек, а емитувањето на најгледаното музичко натпреварување започнува во сабота на 23 септември во 21 часот на Телевизија Пинк, Сител, ТВ Нова БиХ и Нова М.

Покрај новиот натпреварувачки концепт, комплетно е променета и сцената, а целото студио е опремено со најнова технологија, осветлување и голем видео бим, што ја прави новата сцена најгламурозна досега.

Инстаграм

Саша Поповиќ ќе продолжи и оваа година во истата улога, а во жири комисија ќе бидат познатите осуммина, Цеца Ражнатовиќ, Ана Бекута, Марија Шерифовиќ, Вики Миљковиќ, Драган Стојковиќ Босанац, Снежана Ѓуришиќ, Ѓорѓе Давид и Александар Милиќ.

Инстаграм

Инстаграм

Маркетинг

Поврзано

Back to top button