Реклама
Вести

ОВА СЕ ТАТКОТО И БРАТОТ НА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТО НА МАЛАТА ДАНКА: Радослав и Далибор им помагале на монструмите во грозоморното злосторство!

Реклама

ОВА СЕ ТАТКОТ И БРАТ НА ОСОМНИЧЕНИЕТО ЗА УБИСТВОТО НА МАЛАТА ДЕНКА: Радослав и Далибор им помагале на монтрумите во грозоморното злосторство! (ФОТО)

Дејан Драгијевиќ (50) на рочиштето во обвинителството го признал делото, за разлика од Срѓан Јанковиќ (50) кој се бранел молчејќи. Двајцата се осомничени за тешкото убиство на Данка Илиќ (2) во Бањско поле.

Денеска се уапсени и таткото на Дејан, Радослав Драгијевиќ (73) и братот Далибор (40), поради, како што наведуваат од МУП, основано сомнение дека му помогнале на Дејан да го премести телото на девојчето од депонијата во околината на Бањско поле на засега непозната локација на територијата на градот Бор.

Маркетинг

Инаку, Далибор, како и Дејан и неговиот соучесник Срѓан Јанковиќ, се вработени во ЈКП Водовод, што укажува дека добро го познаваат теренот во Бор и неговата околина, што можеле да го искористат при криењето на телото на Данка.

Маркетинг

ДАЛИБОР ДРАГИЈЕВИЌ ФОТО: ФЕЈСБУК

Полицијата во Бор им одреди притвор на братот и таткото на еден од осомничените за убиството на Данка Илиќ (2).

Тие се донесени синоќа и по извршениот разговор во полиција им е одредена мерка притвор до 48 часа. Срѓан Јанковиќ и Дејан Драгијевиќ се во притвор под сомнение за убиство.

Како што пренесуваат медиумите, пред обвинителството како дошло до трагедијата раскажал Дејан, а Срѓан се бранел со молчење.

Досега неофицијално се дознава дека Драгијевиќ ја возел „пандата“ на 26 март годинава, додека на совозачкото седиште се наоѓал Јанковиќ.

Во селото Злот, Дејан го дели дворот со својот брат Далибор, во кој живеат и нивните родители. Сепак, Дејан не е оженет, живее заедно со нив.

Да потсетиме, Срѓан Јанковиќ и Дејан Драгијевиќ се колеги кои на 26 март со службено возило ја удриле девојката, а потоа нејзиното тело го однеле до депонијата каде што првично го фрлиле, од каде подоцна, како што се сомневаат, било преместено во друга локација.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button