Реклама
Вести

ОВА Е ЧОВЕКОТ КОЈ ГО ПРИЗНА УБИСТВОТО НА ДАНКА: По убиството со киселина се обиделе да го исчистат автомобилот (ФОТО)

Реклама

Двајца осомничени за убиството на Данка Илиќ паднаа на полиграф. Откриено е и дека крвта пронајдена во нивното возило, по ДНК анализата, била на Данкa.

Еден од двајцата осомничени го признал тоа што се случило и го потпишал признанието. Убиството го извршиле двајца вработени во Јавното комунално претпријатие „Водовод“ од Бор, С.Ј.(50) од село Лука и Д.Д.(50) од село Злот.

„Aвтомобилот е исчистен со киселина за да се извади крвта. Сепак, е забележана една капка крв и била испратена на анализа“, вели изворот за српски Телеграф, додека дел од медиумите објавија непотврдени информации дека во моментот кога удриле во Данка, осомничените биле под дејство на алкохол.

Маркетинг

С.Ј. (50) од Злот е уапсен откако признал дека заедно со колегата ја убиле Данка Илиќ (2) во службено возило, а потоа нејзиното тело го фрлиле на дива депонија на патот Старобањска.

принтскрин

– Според планот за работа на компанијата, се знаело кој управувал со автомобилот во критичното време, со проверка на базните станици, се се потврдило. Осомничените се приведени и веднаш го признале убиството – вели изворот на „Блиц“.

Маркетинг

Како што објави Информер, двајца работници кои тој ден возеле автомобил и работеле во Бањско поле, возеле екстремно брзо и удриле девојче која очигледно залутала надвор од дворот.

-Стоеше на сред пат, со полна брзина налетаа на неа. Излегле надвор, наместо да и помогнат, ја ставиле во багажникот. Го однеле детето до депонијата и го фрлиле таму. Прво го закопале со ѓубре, за да не се забележува, а потоа отишле и се договориле темелно да го исчистат автомобилот со киселини и хемикалии за да се отстранат трагите од крв. Само со форензичка анализа и употреба на специјални светилки утврдиле траги од крв. Подоцна било утврдено дека крвта е на Данка – пишува Информер.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button