Рецепти

Оваа торта ќе ја правите СЕКОЈ ДЕН: Едноставен и ЕВТИН десерт на кој сите се радуваат! ВИДЕО

Реклама
Реклама

Оваа торта ќе ја правите СЕКОЈ ДЕН.

Едноставен и ЕВТИН десерт кој сите го обожаваат.

СОСТОЈКИ:

Маркетинг

3 средни јајца на собна температура
прстофат сол
120 гр шеќер (1/2 чаша)

Маркетинг

100 ml сончогледово масло (1/2 чаша)
јогурт од банана или ванила (125 g)

60 ml сок од портокал (1/4 чаша)
кора од портокал
15 гр прашок за пециво (1 лажица)
180 гр брашно (1,5 чаши)

Се пече во загреана рерна на 180 C 30 минути.

Деталниот процес на подготовка можете да го погледнете во видеото.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .
Back to top button