Реклама
Наши ѕвезди

Оваа позната дама не старее – македонската Шерон Стоун и на обична прошетка изгледа неверојатно

Времето буквало запрело за оваа дама, па таа во секое свое издание изгледа неверојатно за свои години

Реклама

Стојна изгледа фантастично и во осмата деценија.

Ликот на актеркта Стојна Костовска буди чувство на спокој и топлина во душата, кај сите кои пораснаа со нејзината глума.

ФОТО: Фејсбук / Стојна Костовска

Публиката ја запозна како дел од првата постава на македонските народни приказни, а огромна популарност стекна и како дел од популарната емисија Хихирику, која секое утро во недела беше неизоставен дел од секое македонско семејство.

Маркетинг

Исто како и холивудската актерка Шерон Стоун, така и Стојна се вбројува меѓу дамите кои стареат како виното.

Маркетинг
ФОТО: Фејсбук / Стојна Костовска

Витката линија и долгата црна коса и понатаму се нејзин заштитен знак.

Стојна има 79 години, но и понатаму е физички активна и посветена на физичкиот изглед.

ФОТО: Фејсбук / Стојна Костовска

Отсекогаш го негувала елегантниот, дамски стил и воопшто го нема променето со текот на годините.

Завршила Средно фискултурно училиште во Скопје.

Малкумина знаат дека како млада се занимавала со спорт, но и паралелно посетувала и драмска секција.

ФОТО: Фејсбук / Стојна Костовска

Денес ужива во пензионерскиот живот, посветена е на домот и семејството, а насмевката секојдневно го краси нејзиното лице.

Во секоја прилика е средена од глава до пети.

На својот Фејсбук профил обожава да споделува свои фотографии направени во нејзиниот дом.

ФОТО: Фејсбук / Стојна Костовска

Обожава цвеќиња и ги има насекаде во домот.

Стојна е пример за сите жени, дека во секоја пригода дамите треба да се трудат да изгледаат средено.

На Фејсбук сподели фотографија од својта комбинација за прошетка.

ФОТО: Фејсбук / Стојна Костовска

Стојна овој пат се одлучила за сако во цветно издание и тексас здолниште, кои одлично ја истакнуваат нејзината фигура.

„Убав ден, спремна за мала прошетка !!!“

ФОТО: Фејсбук / Стојна Костовска

ФОТО: Фејсбук / Стојна Костовска

ФОТО: Фејсбук / Стојна Костовска

ФОТО: Фејсбук / Стојна Костовска

ФОТО: Фејсбук / Стојна Костовска

ФОТО: Фејсбук / Стојна Костовска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button