Реклама
Вести

НОВИ ДЕТАЛИ ОД ПОТРАГАТА ПО МАЛАТА ДАНКА – уапсен е полицаец од Бор

Реклама

Полицаец од полициското одделение во Бор е приведен поради откривање информации од истрагата за исчезнувањето на малата Данка Илиќ (2).

Паднал на полиграфот, дознава Новости.

Да потсетиме, Данка Илиќ (2) исчезна во вторникот. По повеќе од 70 часа детално пребарување на теренот во Бањско поле, припадниците на МВР продолжуваат интензивно оперативно за пронаоѓање на девојчето Данка Илиќ (2) и утврдување на сите факти и околности за исчезнувањето на детето.

Маркетинг
Nestala devojcica Danka Ilic.
FOTO: PRINTSCREEN/FACEBOOK

„Специјалистичките тимови за спасување од урнатини на Секторот за вонредни состојби од Белград и Нови Сад заедно со други припадници на МВР од раните утрински часови темелно го пребаруваа тунелот, подземните канали и шахтите со вкупна должина од околу 4,5 километри, во реонот на Бањско до градот Бор и во таа прилика не се пронајдени траги што би укажувале дека таму била двегодишната Данка Илиќ.

По повеќе од 70 часа детално пребарување на теренот во Бањско Поље, припадниците на Министерството за внатрешни работи продолжуваат интензивно да работат за пронаоѓање на девојчето и утврдување на сите факти и околности за исчезнувањето на детето.

Маркетинг

Поврзано

Back to top button