Реклама
Вести

НОВИ ДЕТАЛИ ОД ПОТРАГАТА: Нема траги дека Данка била во подземните канали

Реклама

Милош Илиќ, таткото на исчезнатото девојче Данка Илиќ помина на полиграфскиот тест на полицијата.

Двегодишната Данка Илиќ исчезнала во вторникот, а во моментот на исчезнувањето носела виолетови панталони, јакна во маслинесто зелена боја, а косата и била врзана во опавче. Девојчето има кафена коса, кафени очи и е висока околу 85 сантиметри.

Две специјалистички спасувачки екипи од урнатините од Белград и Нови Сад, од Одделението за вонредни состојби на МВР, синоќа пристигнаа во Бањско Поле кај Бор и рано утринава започнаа детално пребарување на просторот околу куќата пред од кои девојчето исчезнало во вторникот.

Маркетинг
Nestala devojcica Danka Ilic.
FOTO: PRINTSCREEN/FACEBOOK

Екипите ги сочинуваат 18 пожарникари-спасувачи со пет теренски возила и куче спасител, соопшти денеска МВР.

Специјалистички екипи за спасување од урнатините на Секторот за вонредни состојби од Белград и Нови Сад заедно со други припадници на српското МВР од раните утрински часови темелно го пребаруваа тунелот, подземните канали и шахтите со вкупно должина од околу 4,5 километри, во месноста Бањско Поле до градот Бор, и во таа прилика не се пронајдени траги што би укажувале дека таму била двегодишната Данка Илиќ.

Маркетинг

– По повеќе од 70 часа детално пребарување на теренот во Бањско Поле, припадниците на МВР продолжуваат интензивно оперативно за пронаоѓање на девојчето и утврдување на сите факти и околности за исчезнувањето на детето – соопшти српската полиција.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button