Реклама
Вести

НОВИ ДЕТАЛИ ОД ИСТРАГАТА: Приведени три лица под сомнение дека се поврзани со исчезнувањето на малата Данка

Реклама

Тие се уапсени на подрачјето на општина Хаџиќи

Припадниците на полицијата на БиХ привеле три лица по Законот на Интерпол Белград, кои се осомничени дека преку ТикТок објавиле дека се поврзани со исчезнувањето на девојчето Данка Илиќ (2) во Србија, дознава „Аваз“.

Како што дознава „Аваз“, тие се уапсени на подрачјето на општина Хаџиќи. Еден од уапсените се вика Басар и е државјанин на Босна и Херцеговина.

Маркетинг

Акцијата се уште е во тек. „Аваз“ ќе ги објави и имињата на другите уапсени веднаш штом ќе биде процесуирано делото.

Маркетинг

Да потсетиме, девојчето Данка Илиќ (2) во вторникот исчезна во Бањско поле кај Бор.

Поради исчезнувањето на Данка Илиќ (2), синоќа за прв пат во Србија е активиран системот популарно наречен „amber alert“, официјално наречен „Најди ме“, кој итно ја известува јавноста за исчезнувањето на дете.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button