Реклама
Вести

Никола Роквиќ пристигна во Егина и ја сподели најдобрата вест – ПРИНОВА ВО СЕМЕЈСТВОТО се роди здраво машко бебе

Реклама

Роквиќ се вклучи во живо на својот Инстаграм и ја сподели најсреќната можна вест.

Пејачот Никола Роквиќ денеска го завршува своето хумано и исклучително тешко патување! Никола пред цели 30 дена пеш тргнал кон Егина за да собере средства за детското онколошко одделение, а на 24-ти се собрани 200.000 евра, што било доволно за да се постигне оваа цел на фондацијата „Фамилија“.

Маркетинг

Сепак, Роквиќ решил да го продолжи патувањето, а преостанатите седум дена собирал пари и за детскиот онколошки оддел, но во Ниш.

За време на аџилакот Никола секојдневно објавуваше на својот Инстаграм каде ја информираше јавноста за се што му се случило на пат кон Грција. Денеска на целта ќе го чекаат сопругата Бојана и децата, кои пред неколку дена отпатуваа за Грција.

Маркетинг

Пејачот денеска на последниот ден од походот одржа лајв на својот Инстаграм каде покрај убавата вест дека собрал над 30 милиони динари за болните деца, ја објави и веста дека се породила неговата кума.

– Боже на помош драги луѓе, еве се спуштам по планините. Ви благодариме за поддршката, ви благодариме за вашата љубов. Колку сум среќен и што се чувствувам…. Мојата кума Ива роди здраво момче. Те бакнувам, те сакам – рече тој.

Пејачот и неговата фондација „Фемили“ собрале 31 милион динари за да им помогнат на онколозите во Србија, а аџилакот на Никола наскоро завршува, бидејќи денес треба да ја достигне целта.

– Драги луѓе, Господ помага. Се надевам дека сите сте добро, еве на дофат сме до Атина, боже на здравјето, утре треба да пристигнеме на пристаништето Пиреја и потоа со траект до Егина, а од местото каде што ќе се спуштиме до манастирот е 7 километри и до Атина 50 км, утре треба со господ да помине 57 километри. Ви благодариме за поддршката, ви благодарам за вашите молитви, ви благодарам за вашата љубов, за вашата вера. Останете со нас со вашите мисли за да стигнеме до целта. Морам да ви кажам дека денеска собравме 31 милион динари, одиме повторно денеска и утре, навистина, овој пат за детска радост – вели Никола во своето видео.

Пејачот пред 30 дена замина на патување.

– Целта е на повидок!!! Со Божја помош и благослов на св. Нектарија, утре треба да пристигнеме во Егина! Утре е најпребирливиот ден по километража, околу 57 км растојание! Спомнете нè во вашите молитви драги луѓе и поддржете ја мисијата со уплати – напиша Никола во соопштението.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button