Реклама
Вести

НЕШТО ПОВРЗАНО СО ОВАА ЛОКАЦИЈА И Е МНОГУ СОМНИТЕЛНО НА ПОЛИЦИЈАТА Инспекторите упорно бараат во нивата покрај која ИСЧЕЗНА ДАНКА (2)

Реклама

Пет полициски патроли и пожарникарите пристигнаа околу 19.30 часот во Бањско поле до местото каде исчезна Данка Илиќ, каде багери и полицајци денеска цел ден го копаа и расчистуваа имотот.

Неколку полициски инспектори со батериски светилки излегоа на теренот каде денеска се вршеше копање.

Како што јавија репортерите на „Блиц“ од местото на настанот, на местото каде исчезна Данка Илиќ владее голема тензија, а мештаните нестрпливо очекуваат нови информации за девојчето.

Маркетинг

Откако цел ден полицајците го ископаа и прегледаа целиот простор и го расчистија местото каде последен пат била видена Данка Илиќ, вечерва ротационо пристигнале пет полициски возила, а по нив и пожарникарите.

Маркетинг

Претходно околу 19 часот набрзина ја напуштиле станицата и се упатиле кон местото на исчезнување.

Според неофицијалните информации на „Блиц“, полицијата има причини да се сомнева дека нешто има најдено со исчезнувањето на Данка Илиќ и е поврзано со локацијата до местото на исчезнувањето.

Министерот на српското МВР Братислав Гашиќ пристигна во областа Бањско поле, кој доаѓа да ги посети колегите, но се уште нема други информации за тоа – потврдија од полиција.

На местото на настанот е и градоначалникот на Бор, Александар Миликиќ.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button