Реклама
Вести

„НЕМАВ ПАРИ ДА ПЛАТАМ КИРИЈА“ Шејла Зониќ сега живее со сопругот на поткровје: Ова е нивната оаза каде создаваат песни ФОТО

Реклама

Шејла Зониќ победи на натпреварот „Ѕвезде Гранда“, а нејзин ментор беше најголемата балканска ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Имено, Шејла откри дека живее на поткровје со сопругот, кој и е најголем поддржувач, а во текот на животот имало моменти кога немала пари да ја плати киријата.

– Имаше различни коментари кога решив да се занимавам со музика. Татко ми имаше срцев удар кога почнав со интернат, мораше и да ја затвори фирмата, но не се откажа да одам на училиште, дури и ако сите му рекоа да ме отпише. Моите родители секогаш сакаа да одам во музичко училиште, исто како мене. Одењето таму ми беше тешко бидејќи ги изгубив пријателите од детството.

Маркетинг

Шејла подоцна работела во џез клуб, а по џезот почнала да работи во концертни сали.

Маркетинг

– Потоа, држев часови по пеење, но се се префрли на онлајн часови и ми се намалија и тие ангажмани. Завршувам магистерски труд а немам пари да го платам. Во тој период многу ѝ помогнале сестрите. Едната ѝ ја платила киријата за три месеци, а другата за финиширање на магистратурата.

„Се нервирав затоа што никогаш не сакав да побарам помош, се срамев, тоа беше пораз за мене. Се чувствував ужасно осамено, имав панични напади, анксиозност, се прашував што сум направила досега. Се чудев што правам, јадев ориз и кечап во овој град, едноставно немаше што да јадам. Немав храброст да барам ништо од моите родители бидејќи татко ми беше болен, тие живееја само од неговата пензија“, откри таа неодамна.

Желбата за успех и потребата да му помогне на семејството ја натерале да направи нешто значајно, па се пријавила во „Ѕвездите на Гранд“ да си ја проба среќата. Тоа го направила на убедување на нејзиниот сопруг Армин, кој ѝ е најголем поддржувач.

Малкумина знаат дека нејзиниот вујко е познатиот пејач Кемал Маловчиќ, од кого го наследила талентот за пеење.

„Пред да се омажам се презивав Гргиќ. Во текот на студирањето станав член на севдах составот „Диванхана“, пеев со нив на три континенти и го снимив албумот „Заврзлама“, кој доби светски признанија и награди. Откако магистрирав на Музичката академија, почнав да држам предавања по пеење, пијано и солфеж во приватни и државни училишта“, се присети Зониќ во едно интервју.

Шејла е една од ретките натпреварувачи кои во текот на минатите девет месеци ниту еднаш не се најде во бараж. Нејзин ментор беше Светлана Цеца Ражњатовиќ.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button