Реклама
Вести

На граничниот премин меѓу Романија и Србија поминале две жени кои личат на тие од видеото од Виена – „Полицијата проверува два автомобили“

Реклама

Со преглед на камерите, полицијата утврдила дека на граничниот премин поминале најмалку два автомобили и дека во нив имало лица кои личат на жените од видеото од Виена – пишува Информер.

Преку деноноќно оперативно работење и увид на камерите од граничниот премин Кладово – Турну-Северин, српската полиција дошла до недвосмислен заклучок дека граничниот премин меѓу Романија и Србија го поминале две жени кои личат на лицата од видео кое е направено во Виена и во кое има девојче што потсетува на исчезнатата Данка Илиќ (2).

Принтскрин/ Социјални мрежи

Ако ја видите Данка, повикајте полиција!

Маркетинг

Во моментот на исчезнувањето, малата Данка имала врзана коса во опавче, виолетови панталони, цуцла и јакна со дезен во маслинесто зелена боја. Данка има кафена коса и кафени очи и е висока околу 85 сантиметри.

Доколку ја видите малата Данка или имате некаква информација каде се наоѓа, јавете се на 192 и веднаш известете ја полицијата!

Маркетинг
принтскрин

-Полицијата со прегледување на камерите утврдила дека најмалку два автомобили поминале на граничниот премин и дека во нив имало лица кои личат на жените од видеото од Виена – пишува Информер.

Дали во едно од тие возила било скриено девојче за кое се претпоставува дека е малата Данка? Се ќе се утврди, ќе се открие целата вистина за исчезнувањето на Данка Илиќ – пишува Информер.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button