Реклама
Вести

Мајка брутално претепа девојка која ја малтретирала нејзината ќерка пред училиште: Ја удирала со клоци во глава

Реклама

Девојка (14) од Унгарија е тешко повредена кога била нападната од мајка на другa ученичка недалеку од училишниот двор.

На бруталниот напад му претходела расправија и туркање на две девојки. Мајката на една од нив кога слушнала дека нејзината ќерка има проблеми дошла на училиште и чекала другата девојка да се пресмета со неа.

Таа минатата среда се нафрлила на детето недалеку од училиштето, а други деца во шок го снимиле нападот.

Маркетинг

Ја удрила девојката со нога во глава

На видеото кое заврши на социјалните мрежи, а нема да го објавиме бидејќи е премногу шокантно, се гледа како жена ја удира девојката во глава и ја влече за коса.

Маркетинг

„Ќе ми го тепаш детето, сега ќе ти ги истурам цревата“, се слуша како вели мајката на видеото.

Набрзо на терен пристигнале екипи на итната помош кои го пренеле девојчето со потрес на мозокот во болница, а против мајката е поднесена кривична пријава.

Таа се товари за нанесување тешки телесни повреди и доколку биде прогласена за виновна, се соочува со затворска казна до пет години. Извори упатени во случајот велат дека на бруталниот напад му претходела банална расправија меѓу двете девојки.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button