Реклама
Вести

Мајката на Данка Илиќ повторно е во полиција: Многу пораки и повици се избришани од нејзиниот телефон

Реклама

Мајката на Данка Илиќ, Ивана, денеска повторно е во полициската станица во Бор, каде што е на распит за околностите околу нејзината исчезната ќерка, дознава „Блиц“.

Според нивните информации, полицијата со неа ја проверува секоја информација што стигнува до полицијата во истрагата за исчезнувањето на нејзината ќерка.

Како што неофицијално дознава овој медиум, полицијата во последните четири дена добила многу информации преку системот „Најди ме“ и секоја информација мора да се провери за да се најде Данка Илиќ.

Маркетинг

Вештачењето на мобилниот телефон на Ивана Илиќ, мајката на исчезнатата Данка, покажало донекаде загрижувачки информации. Имено, како што дознава српскиот портал Пинк, многу пораки и податоци за повици се избришани.

– Она што е особено изненадувачки е што ден пред исчезнувањето и на денот на исчезнувањето на малата Данка, од телефонот се избришани многу пораки и повици.

Маркетинг

Ова го утврдиле инспекторите за високотехнолошки криминал. Пораките и повиците може да се избришат од телефонот, но да останат во базата на податоци – рекол соговорникот на „Пинк“.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button