Реклама
Вести

Марко стана татко: Се родија Вања и Веда

Реклама

Водителот Марко Новески и енговата сопруга Цена станаа родители.

Парот доби близначиња Вања и Веда.

„Добредојдовте Вања и Веда и фала ти Цена што ми го оствари најголемиот сон. Те сакам“, напиша Марко.

Маркетинг

Познатиот македонски водител стапи во брак со саканата Цена Плавевска во август 2021 година.

Маркетинг
Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button