Реклама
Хороскоп

Конечно ќе се радуваат: Неочекувани пари за овие луѓе до 6 април!

Реклама

Се ближи ретроградниот Меркур (2 април), а ние играме уште еден ѕвезден рулет, па ѕвездите на одредени знаци од Зодијакот ќе им бидат повеќе наклонети.

Ретроградниот Меркур гази од 2 април, па затоа е многу важно да внимаваме што потпишуваме во текот на наредната недела, бидејќи лесно можеме да погрешиме во проценката.

Ако се прашувате кој ќе има пари до 6 април, тоа се овие 4 знаци: Овен, Скорпија, Близнаци и Стрелец.

Маркетинг

БЛИЗНАЦИ

Маркетинг

Нагласената единаесетта куќа ви носи пари преку пријателски контакти. Ќе имате можност да реализирате некое очекување, а тоа се однесува на заработка.

СТРЕЛЕЦ

Поволниот аспект на Сатурн и Јупитер ви носи можност да заработите пари врз основа на неколкумесечна напорна работа. Па парите доаѓаат.

pexels

ОВЕН

Венера, планетата која го претставува вашето поле за пари, влегува во вашиот знак на 5 април и ви носи поволен период за финансии. Парите ќе ви се лепат, па ве очекуваат пари и подароци.

СКОРПИЈА

Поволните аспекти на Јупитер се добри за преземање некои ризични финансиски потези кои можат да се исплатат. Значи, поволна недела за заработка преку деловно партнерство.

Хороскопскиот знак кој треба да игра игри на среќа е Лав.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button