Реклама
Хороскоп

Конечно убава вест! Проверете ги сметките: Неочекуван прилив до 25 мaj!

Реклама

Се наближува Полната Месечина во Стрелец (23.05), а ние играме уште еден ѕвезден рулет, па некои хороскопски знаци ќе имаат поголема финансиска среќа од другите.

Искористете го влијанието на планетите од Бик (Венера, Јупитер и Меркур) за да ја подобрите финансиската состојба до средината на неделата.

Доколку се прашувате кој ќе има пари до 25 мај, меѓу нив се знаците како: Бик, Близнаци, Овен и Водолија.

Маркетинг
pexels

БИК

Нагласеното второ поле ви носи голем профит. Вие сте во фаза кога ќе започнете уште еден деловен проект кој ќе ви донесе сигурна заработка.

Маркетинг

БЛИЗНАЦИТЕ

Вашите „пет минути“ дојдоа во сите области од животот. Јупитер во вашиот знак од 26 мај ви носи среќа и изобилство во наредната година.

pexels

ОВЕН

До средината на неделата планетите работат за вас, па можете да побарате покачување или бонус. Одлична недела за зголемување на заработката.

ВОДОЛИЈА

Јупитер и Сонцето во Близнаци ви носат пари врз основа на креативна работа. Вие сте во фаза кога можете да го проширите вашиот бизнис или да го претворите вашето хоби во сериозен бизнис.

Хороскопскиот знак кој треба да игра игри на среќа е Вага.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button