Реклама
Хороскоп

Конечно убава вест! Проверете ги сметките: Неочекуван прилив до 27 aприл!

Реклама

Се ближи полната месечина во Шкорпија (24.04), а ние играме уште еден ѕвезден рулет, па ѕвездите на одредени хороскопски знаци ќе им бидат повеќе наклонети од другите.

Ретроградниот Меркур сè уште трае, а како што се приближува полната Месечина во Шкорпија, тензијата расте, што ги прави луѓето склони кон непромислени потези.

Доколку се прашувате кој ќе има пари до 27 април, меѓу нив се и знаците како: Бик, Овен, Стрелец и Лав.

Маркетинг
илустрација

БИК

Сонцето во вашиот знак ви носи бројни можности за заработка. Венера во дванаесеттата куќа ви носи и можност за дополнителни пари врз основа на работа за која нема да бидете официјално пријавени.

Маркетинг

ОВЕН

Сонцето влегува во вашата втора куќа, па може да диктира нов договор кој повеќе ќе ви одговара финансиски. Одлична недела за заработка.

фото илустрација

СТРЕЛЕЦ

Нагласениот петти квадрат ви носи можност вашето хоби да го претворите во бизнис. Ќе комбинирате убаво и корисно во наредниот период.

ЛАВ

Чекате задоцнети пари, но сигурно ќе стигнат од странство. Одличен период за соработка со странски компании.

Хороскопскиот знак кој треба да игра игри на среќа е Девица.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button