Реклама
Хороскоп

Конечно радосни вести, од четврток проверете си ги сметките: Неочекуван прилив за овие знаци од Зодијакот!

Реклама

Познатиот руски астролог Василиса Володина открива дека овие три хороскопски знаци од 25 април ги очекува голема среќа и неочекувана материјална благосостојба. Тие сосема неочекувано ќе ги подобрат своите финансиски околности.

Добар хороскоп во периодот од 25 април до средината на мај ги очекува Бикот, Ракот и Шкорпијата!

Ви се смешкаат убави, исполнети денови и значително подобра финансиска состојба.

Маркетинг

РАК

На раковите им претстои голема победа!

Маркетинг
pexels

Слушајте се себеси, вашата интуиција ќе ви го покаже вистинскиот начин да ги зголемите приходите. Во периодот од 25 април до 5 мај фокусирајте се на сите нови понуди што ќе ги добиете.

Володина истакнува дека ова е периодот кога може да добиете понуда за соработка која ќе биде многу профитабилна. Исто така, можно е да освоите голема сума пари или нешто многу вредно во наградните игри или да добиете наследство или паричен подарок. Главниот совет е да не се плашиш од ризик, туку да го прифатиш, но смислено!

БИК

Бикот ќе добие можност која од корен ги менува неговите финансии

Вашиот труд и труд нема да бидат залудни, не грижете се! Од 25 април има одреден пораст на вашите финансии. Ќе ви се отвори нов извор на приходи, можеби преку унапредување или бонус на работа, а можеби ќе најдете и дополнителна работа или ќе успеете да склучите краткорочен проект или да го заработите вашето хоби.

Володина ве советува да внимавате на долгорочните инвестиции, особено ако размислувате да купите недвижен имот или акции. Во овој период, важно е да ги држите очите отворени и да не пропуштите можност што може радикално да ја промени вашата финансиска иднина.

ШКОРПИЈА

Сите напори ќе ги доведат Шкорпиите до значително зголемување на приходите!

pexels

Вашата енергија и способност да ги постигнете вашите цели ќе ви помогнат финансиски. Од 25 април до средината на мај ве очекуваат низа успешни настани. Можеби ќе склучите неколку големи зделки или проекти или ќе добиете силен поттик за напредок и развој на работа.

Володина нагласува дека е важно во овој период да се биде отворен за нови идеи и да не се плаши од експериментирање. Сите напори на крајот ќе ве доведат до значително зголемување на приходот!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button