Реклама
Вести

Кеба и Оља се разведоа по 3 децении брак: Љубовницата на пејачот ги откри сите детали

Реклама

Разводот на Кеба и Оља се случи поради една работа

Драган Којиќ Кеба последните години живее мирен семеен живот, но сите се сеќаваме дека не било секогаш така. Поради неговиот претходен животен стил и љубовна авантура, се случи и разводот на Кеба и Оља, за што проговори поранешната љубовница на пејачот Љиљана Јевремовиќ, со која ја доби ќерката Ина.

Борбата за признавање на татковството траеше со години, а љубовницата на Кеба стигна дури и до судот во Стразбур, кој конечно донесе пресуда во нејзина корист. Иако формално беше утврдено дека пејачот е татко на ќерката на Љиљана, таткото и наследничката никогаш не се запознале.

Маркетинг

Во емотивната исповед за Нова која Јевремовиќ неодамна ја даде, таа ги откри и најмалите детали од нејзиниот живот. Таа се осврна на периодот на љубовта со Кеба кој бил толку упорен во намерата да ја освои и како што вели верува дека неговите чувства кон неа и денес не стивнале како што покажуваат неговите постапки. Зборувајќи за нивната врска, таа откри дека пејачот сакал да го прекине бракот со сопругата бидејќи, како што и рекол, бил многу лош. Сепак, тоа се случи дури во 2014 година.

Маркетинг

Тогаш се случи разводот на Кеба и Оља, а Љиљана тврди дека сето тоа било нејзина вина, односно барање за повисока алиментација. Тогаш Фолкерот и официјално стави точка на повеќедеценискиот брак, а непосредно пред разводот целиот движен и недвижен имот го префрли на сопругата Олга попозната како Оља Којиќ. Со солзи во очите Љиљана откри дека нејзината ќерка никогаш не го запознала таткото Кеба и дека тоа за неа била многу болна тема.

Разводот на Кеба и Оља е направен намерно

-Жал ми е само што Ина е колатералната штета на љубовта со него, не го мразам, детето ми личи на него.

Со грутка во грлото, Јевремовиќ проговори за малтретирањето на сопругата и менаџерот на Кеба додека нејзината ќерка се борела за живот во инкубаторот.

– Ова ќе го кажам сега за прв пат. На врат ми висеше сопругата на Кеба и менаџерот на Кеба, во болница не знам дали ќе преживее моето дете, кое тогаш имаше три месеци, Ина во стаклена кутија, за неа секоја капка од моето млеко може да биде живот, ми звонат, а јас не можам да се јавам на телефон. Таа се заканува со затвор, другиот исто така се заканува, а не знам кој и што е, има некои моќни дискотеки таму. Преплашена се борам за животот на детето, му викам на Кеба и плачам и молам, врескам, некогаш плачам, некогаш пцујам и ги молам да не се јавуваат и да ме вознемируваат.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button