Реклама
Вести

Исчезната Данка Илиќ видена во придружба на две Романки во Виена

Реклама

Во Виена е видена Данка придружувана од две Романки, дознава Телеграф.рс. Полицијата синоќа стапила во контакт со австриските колеги и му ги испратила на Европол сите податоци и видеото.

Како што дознава Телеграф, интензивно се работи на идентификување и лоцирање на девојчето.

Оваа информација искочи на 6-ти ден од потрагата по девојчето Данко Илиќ за кое од вторникот не се знае ништо.

Маркетинг

Полицијата во Србија неуморно работи на расветлување на случајот со исчезнатото двегодишно девојче, кое исчезна од дворот на куќа во Бањско Поље во Бор.

FOTO: PRINTSCREEN/FACEBOOK

Да потсетиме, потрагата по Данко Илиќ (2) влезе во шестиот ден. Ниту вчерашната потрага не заврши славно и покрај повеќечасовните напори на сите членови на МУП.

Маркетинг

Данка Илиќ последен пат е видена во вторник околу 13 часот и 45 минути во Бањско поле. Во моментот на исчезнувањето таа носеше виолетови панталони, маслинесто зелена јакна и косата врзана во опавче.

Системот „Најди ме“ е активиран за прв пат во Србија поради нејзиното исчезнување, а како што е наведено на сајтот „pronadjime.mup.gov.rs“, девојчето има кафена коса, кафени очи и е висока околу 85 сантиметри.

Полицијата денеска ја пребарува новата локација, таа е на само 3 километри од куќата

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button