Реклама
Вести

„ИЗЈАВАТА НА МАЈКАТА НА МАЛАТА ДАНКА СОЗДАДЕ ГОЛЕМА НЕЛОГИЧНОСТ ВО ИСТРАГАТА“ Радуловиќ открива: Куќата е долго време заклучена

Реклама

Министерот за внатрешни работи на Србија, Братислав Гашиќ повторно итно дојде во Бањско Поле, од каде исчезна двегодишната Данка Илиќ, а по неа се трага од 26 март.

Како што дознаваме, Гашиќ дошол да ги посети сите членови на екипите кои деноноќно трагаат по исчезнатото девојче.

Според известувачите од местото на настанот, во дворот пристигнале багери и друга тешка механизација го расчистуваат просторот каде, меѓу другото, има и напуштена барака.

Маркетинг

Младен Радуловиќ, новинар на Курир, во текот на вчерашниот ден беше на местото на исчезнувањето на малата Данка, од каде ги пренесе најновите информации од теренот.

Nestala devojcica Danka Ilic.
FOTO: PRINTSCREEN/FACEBOOK

Сега во гостувањето во емисијата Пулс на Србија се осврна на нелогичноста во изјавата на мајката на малата Данка.

Маркетинг

– Веднаш да ја разјасниме клучната точка во целата истрага. Тоа беше полициско откритие дека изјавата на мајката всушност не се согласува со ниту една реална ситуација на теренот.

Според првите информации таа рекла дека на детето му дала вода од куќата. Ова е информацијата што всушност протече кај нас новинарите завчера. Кога полицијата дошла на местото на настанот, открила дека викендицата е заклучена и веднаш дошло до несовпаѓање во исказот на состојбата на терен и потоа било одлучено да се сослуша мајката. Така, мајката рекла дека влегла во куќата и му дала вода на детето, а куќата била затворена, а потоа веднаш било нелогично да може да влезе во куќата.

Куќата е под клуч и очигледно таму има голем шут, штом дојде багерот, тоа значи дека куќата треба да се расчисти. Станува збор за голема куќа која не е употреблива, но се користи за правење кафе или евентуално ручек во природа, но куќата не може да се користи како место за спиење.

Затоа багерот пристигнал да го расчисти целиот тој хаос таму во тој двор, па полицијата потоа се фокусирала на мајката и го барала нејзиниот телефон за да и ја реконструира комуникацијата последните денови – изјави Радуловиќ.

Потрагата по двегодишнaтa Данка Илиќ, кој исчезна во вторникот во населбата Бањско поле кај Бор, влезе во четврти ден. Полицијата во текот на ноќта дежура и во куќата од каде исчезна девојчето.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button