Реклама
Вести

Ивана Илиќ: Само Данка да се врати жива и здрава, па потоа ќе разговараме за се

Реклама

Се уште нема конкретни сознанија што точно се случило

Потрагата по малата Данка Илиќ која исчезна во Бањско Поље трае цела недела.

Се уште нема конкретни информации што точно се случило, а полицијата во Србија и Виена работи со полна брзина.

Маркетинг

На прес-конференцијата беа присутни и родителите на Данка, а нејзината мајка Ивана за првпат проговори за медиумите.

Маркетинг

Кога се појавија наводите дека нејзиниот телефон е прегледан и дека во него е пронајдено сомнително пребарување на Google, Ивана реши да одговори.

„Телефонот беше на форензика, само ќе го кажам тоа. Ако е така, јас не би била мајка која го бара моето дете, мојот статус би бил поинаков. Само Данка да се врати жива и здрава, па потоа ќе разговараме за се“, рече Ивана.

Ивана изјавила и дека го погледнала видеото од Виена.

„Го гледав видеото, но поради текот на истрагата не ми е дозволено да коментирам. Секоја чест за полицијата, луѓето не спијат, бараат деноноќно. Се надевам дека што побрзо ќе го гушнеме нашето дете“, вели мајката на исчезнатата Данка.

Да потсетиме, потрагата по Данко влезе во осми ден, а по неа трага полицијата во Србија и полицијата во Виена.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button