Рецепти

Затворени кифлички, меки како памук и повкусни од сите купени во продавница ВИДЕО

Реклама
Реклама

Затворени кифлички, меки како памук и повкусни од сите купени во продавница

Рецепт: Затворени кифлички

Намирници:

Маркетинг

250 мл млеко
10 гр сув квасец
1 лажичка шеќер
1 лажичка сол

Маркетинг

2 јајца
30 мл масло
30 гр маргарин
600 гр брашно

Полнење:

250 гр сирење
1 јајце
2 лажици млеко
100 гр маргарин
Сусам
Ким

Деталите за подготовката погледнете ги во видеото.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .
Back to top button