Реклама
Вести

Жителите на селото Лука за Срѓан Јанковиќ: Сопругата го напушти, правеше неубави работи низ селото…

Реклама

Вишото јавно обвинителство Заечар соопшти дека е одредено задржување на осомничените за тешко убиство на двегодишната Данка Илиќ.

„На 4.4.2024 година, во 7 часот, по наредба на Вишото јавно обвинителство Заечар, полициското одделение во Бор одреди приведување на Ј. С. (1974) од с. Лука и Д. Д. (1974) од селото Злот поради постоење основи на сомнение дека на 26.3.2024 година ѝ го одзеле животот на Данка Илиќ (2022) и дека како соизвршители сториле кривично дело тешко убиство“, се вели во соопштението.

Од Обвинителството потврдија дека преземаат мерки за прибавување и обезбедување на доказите неопходни за водење кривична постапка против осомничените. Најавија дека јавноста ќе биде навремено информирана за натамошниот тек на постапката.

Маркетинг

Жителите на борското село Лука, каде што е уапсен Срѓан Јанковиќ (50), кој бил зад воланот на „фиатот“ на смртта се згрозени од тоа што го направил нивниот сосед, пренесуваат српските медиуми.

Маркетинг

-До пред една година важеше за чесен човек, но пред една година почна да прави некои неубави работи низ селото и за него се зборуваа секакви работи. Како што слушнавме, поради тоа и сопругата го напуштила, раскажал жител на селото Луке и додава:

– Во последните неколку дена, откако Србија почна да ја бара исчезнатата Данка Илиќ, тој не излегуваше од дома. Порано често седеше пред селските дуќани, а последниве десет дена никој не го виде таму, што ни беше чудно, бидејќи тоа му беше секојдневие.

Мислевме дека тоа е затоа што отпатувал некаде, но пред некој ден го видовме како оди на работа.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button