Реклама
Вести

Естрадата во солзи: Почина омилениот пејач од „Никогаш не е доцна“

Реклама

Taжната вест ја споделија пријателите на Фејсбук

Миодраг Мијо Бабаљ, пејач и поранешен натпреварувач на музичкото шоу „Никогаш не е доцна“, почина на 64-годишна возраст.

Маркетинг

Веста за неговата смрт беше објавена на социјалната мрежа Фејсбук, а многумина се простуваат од него со трогателни пораки.

– Пријателе, нека те чуваат ангелите. Беше чест да свирам зад тебе и да бидам во бендот со тебе. Научив многу работи во оваа работа од тебе. Ти благодарам за се – истакна поранешниот учесник Игор Тадиќ.

Маркетинг

– Последен поздрав до мојот пријател. Конечно, ќе се одморите од злите луѓе. Ми беше чест да те познавам и да ги споделам со тебе кафанските денови. Искрено сочувство до семејството – напишал еден од неговите пријатели, пренесува Гранд.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button