Реклама
Вести

ЕВЕ ШТО ТОЧНО СЕ СЛУЧИЛО СО САША ПОПОВИЌ Откриени детали за неговата здравствена состојба

Реклама

Поповиќ се здобил со скршеница на ногата

На Институтот за ортопедија во Бањица згрижен е Саша Поповиќ, креативниот директор на „Гранд“ продукција.

Тој беше виден во инвалидска количка, а неговата нога беше во гипс до коленото.

Маркетинг

Поповиќ се здобил со скршеница на ногата, а несреќата му се случила во Опатија, поради што му бил ставен гипс, пишува „Блиц“.

Маркетинг

Имаше операција минатата година

Саша Поповиќ го оперирал жолчното кесе во 2023 година и дека тогаш лекарите го советувале итна интервенција по прегледот.

-Го оперирав жолчното кесе. Направив магнетна резонанца и потоа видоа дека морам да оперирам, па веднаш го направив тоа, па што се однесува до тоа сега се е во ред – рече Саша и додаде дека сега се е во најдобар ред:

– Така е, штом можам да работам, се е како што треба. Одев превентивно на тие прегледи и едноставно направив се што ме советуваа лекарите – додаде Поповиќ.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button