Реклама
Вести

Еве колкава казна затвор може да добијат убијците на малата Данка Илиќ

Реклама

Полицијата во Бор ги уапси работниците на јавното комунално претпријатие „Водовод“ Бор, Срѓан Јанковиќ (50) од село Лука и Дејан Драгијевиќ (50) од село Злот под сомнение дека ја убиле малата Данка Илиќ (2), а потоа нејзиното тело го сокриле во депонија во Стариот бањски пат.

Според досегашните информации, Јанковиќ е обвинет дека управувал со службеното возило кое удрило во Данка, а бил приведен откако го признал делото.

Маркетинг

Тие завчера, односно вчера биле на лице место и покажале нешто на полицијата.

Се претпоставува дека токму тогаш го признале делото.

Маркетинг

Тие се товарат за тешко убиство во соизвршителство, за кое е предвидена казна затвор од најмалку десет години или доживотен затвор.

Драгијевиќ е обвинет дека му помогнал да го скрие телото.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button