Реклама
Вести

ЕВЕ ЗОШТО ПОЛИЦИЈАТА СЕКОЈДЕН СО ЧАСОВИ ЈА ИСПРАШУВА МАЈКАТА НА ДАНКА Овие две причини се клучни за пресврт во истрагата

Реклама

Ивана Илиќ, мајката на Данка Илиќ (2), девојчето на кое пред 4 дена и се губи секоја трага во дворот на фармата во Бањско поле, од две причини веќе четири пати со часови е испрашувана во полиција.

Првата е дека би се сетила на сите детали од кобниот ден, а втората е затоа што на полицијата и е чудно што децата биле донесени на имотот на прошетка во дождлив ден.

Полицијата веќе четврти ден интензивно трага по исчезнатиот Данко Илиќ. Се водат бројни разговори, се анализираат оперативни наоди, се прегледува и расчистува местото на исчезнувањето, но и се во Бањско поле.

Маркетинг

Во исто време, мајката на Данка Илиќ со часови минува во полиција каде е испрашувана за исчезнувањето на нејзината ќерка.

Маркетинг

– Разговорите со мајката се повторуваат, со оглед на тоа дека таа последна ја видела Данка, важни се разговорите со неа за да се сети на секој детаљ, доколку поради шокот заборавила нешто, сметајќи го за неважен, што всушност може да испадне многу важно за понатамошниот тек на истрагата – вели извор запознаен со истрагата за исчезнувањето на Данка Илиќ.

Меѓутоа, полицијата има уште една причина за неколкудневно испрашување на мајката на девојчето.

Имено, на инспекторите им е чудно што децата биле донесени на имотот, според мајката, да си играат и да се прошетаат, а на денот кога исчезнала Данка, бил многу дождливо.

Во исто време, полицијата работи многу активно.

– Податоците од базните станици за присуство на секој мобилен телефон во околината се уште се анализираат, и тоа целиот ден до пријавата за исчезнувањето на детето – вели изворот.

Полицаец е приведен поради давање информации

Полицаец од СВ Бор е приведен поради давање информации од истрагата за исчезнувањето на малата Данка Илиќ (2).

Nestala devojcica Danka Ilic.
FOTO: PRINTSCREEN/FACEBOOK

На имотот каде исчезна Данка е откриен тунел

Специјалистички екипи за спасување од урнатините на Секторот за вонредни состојби од Белград и Нови Сад заедно со други припадници на МВР од раните утрински часови темелно го пребаруваа тунелот, подземните канали и шахтите со вкупно должина од околу 4,5 километри, во месноста Бањско Поље до градот Бор, и во таа прилика не се пронајдени траги што би укажувале дека таму била двегодишната Данка Илиќ.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button