Реклама
Хороскоп

Доаѓаат пари на сметките! Средства ќе им бидат префрлени на луѓето кои се припадници на овие хороскопски знаци

Реклама

Астролозите откриваат кои хороскопски знаци значително ќе си ја подобрат финансиската состојба во месец мај.

Вистински финансиски бенефит ќе почувствуваат овие луѓе!

Рaк

Маркетинг

Венера е сѐ поблиску до вашиот знак, па носи подароци во наредниот период. Сонцето е во Бик, па со пријателите ќе работите на проект кој ќе ви заработи екстра пари.

Одличен период за заработка. Бикот ќе биде добар партнер за заработка.

Маркетинг
pexels

Водолија

Може да добиете неочекуван бонус или зголемување на платата, а ова е и добар месец за продажба на недвижен имот.

Ако неодамна сте инвестирале пари, може да забележите дека вашата заработка почнала да се зголемува. Искористете го овој позитивен период за да ја подобрите финансиската состојба.

Девица

Во мај ќе добиете финансиска поддршка од близок пријател или член на семејството. Многумина ќе добијат покачување или награда поради нивните напори и добри резултати на работа, додека некои ќе се преселат на подобро платена позиција.

Овој месец би можел да биде добар и за инвестиции, но само ако бидете внимателни и ги проверите сите можни ризици пред да донесете одлука.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button