Реклама
Вести

Девојката со крилја доби возачка дозвола, луѓето загрижени – Тоа е лудост!

Реклама

Дејана Бачко, попозната како „Девојката со крилја“, која е родена без раце, објави дека доби возачка дозвола, но по нејзината објава на Твитер почнаа да се редат негативни коментари.

Имено, Дејана Бачко, попозната како „Девојката со крилја“, иако е родена без раце, со леснотија ги извршува секојдневните активности.

28-годишната Дејана е нарекувана „девојката со крилја“ поради нејзиниот непокорлив дух и упорноста. Таа секојдневно ги одушевува своите следбеници и светот со рушењето на сите бариери кои ќе ѝ се појават на патот.

Маркетинг

Таа неодамна се пофали дека го положила возачкиот испит.

Маркетинг

– Многу сум среќна бидејќи постигнав уште една цел! Положив возачки испит! За работата да биде уште посмешна, повеќе се мачев со тестовите и го положив возачкиот испит уште при првиот обид. Од денес сум возач и да, возам со нозе – напиша Дејана.

Сепак, по нејзината објава, набрзо почнаа да се редат негативни коментари на социјалните мрежи.

– Се надевам дека вози само по дворот, бидејќи се друго е убиство и самоубиство. Возењето е вештина каде што треба брза реакција, навистина не гледам дека нозете некогаш можат да реагираат во милисекунди како раце, се вели во еден од коментарите на загрижените луѓе: „Тоа е лудо, не е безбедно…“

Инаку, Девојката со крилја еднаш истакна дека 2023 година е нејзина година.

„Да, дефинитивно беше најсреќната година. Дополнителна одговорност, дополнителен предизвик, но од друга страна чувство и љубов што не можев да ги почувствувам во толкава мера на друг начин. Иако си дадов многу паузи и одмор, на крајот на 2023 година позначајно и се посветив на сликарска кариера, а покрај тоа го започнав и активирав мојот канал на YouTube наречен „ДЕВОЈКА СО КРИЛЈА“ каде за кратко време достигнавме над 600.000+ следбеници. Сакаме да го споделуваме нашиот секојдневен начин на живот за да ги направиме другите среќни, важно е да не ја чуваме нашата љубов за себе, туку да ја шириме понатаму“, вели таа и додава:

Дејана Бачко
“Се е малку потешко, но се е многу поубаво. Поради многу обврски, а јас и Лара немаме дневна рутина. Се трудиме да се посветиме на бебето кога на кого му е позгодно и да ги извршувам другите обврски во текот на денот, во согласност со одредени приоритети и доволно вештини за да останам дома со бебето без никаков проблем, најдов начини да ја облекувам сама, да ја пресоблечам, да ја заспивам, да ја нахранам…„Почнавме да излегуваме од нова година. 2019 до 2020 година. Мислам дека се запознавме во 2018 година на едукација за исхрана на која присуствував, а ја водеше Марко.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button