Реклама
Вести

Дали е тука телото на малата Данка? На терен се голем број припадници на полицијата ФОТО

Реклама

Таткото на Срѓан Јанковиќ, осомничен за убиството на девојчето Данка Илиќ, ја однел полицијата кај селото Лука, каде се сомневаат дека телото било фрлено.

Полициските службеници во моментов ја пребаруваат кабината на семејството Јанковиќ.

Местото е ненаселено, а на терен се и голем број припадници на жандармеријата.

Маркетинг

Да потсетиме, Срѓан Јанковиќ од село Лука и Дејан Драгијевиќ од село Злот се осомничени за убиството на Данка Илиќ (2) по која половина Европа ја бараше десет дена!

принтскрин

Тие двајцата на 26 март, според сопственото признание, ја убиле малата Данка. Прво ја удриле со автомобил, а потоа го фрлиле телото во депонија.

Маркетинг

Според последните информации, многу брзо по исчезнувањето на малата Данка Илиќ, двајцата биле приведени и сослушани. Тие во станица тврдеа дека немаат никаква врска со исчезнувањето на девојчето.

Но, тие беа многу сомнителни на полицијата и затоа полицијата и пожарникарите  ги пребаруваа депониите, убедени дека ќе го најдат телото што го закопале.

принтскрин/youtube

Клучниот момент беше објавувањето на видеото од Виена, кога си рекоа „Дали го виде ова во Виена, се извлековме“, откри истрагата.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button