Реклама
Вести

„Дали денес се каат оние кои ја обвинија оваа несреќна мајка дека продала дете“? Потресни пораки на профилот на мајката на убиената Данка (2)

Реклама

Луѓето од Србија и регионот не престануваат да објавуваат пораки со сочувство на профилот на Ивана Илиќ

Луѓето од Србија и од целиот регион, кои со денови се молеа за девојчето Данка Илиќ (2), ги потресе веста дека е убиено мало, невино дете. Оттогаш на профилот на нејзината мајка Ивана Илиќ не престануваат пораките на сочувство и поддршка.

Има и многу револтирани што мајката била распната со денови дека можеби и направила нешто лошо на Данка или дури и ја продала:

Маркетинг

– Дали денес се каат оние кои ја обвинија оваа несреќна мајка дека продала дете…? Срам да ви е, важно е само да коментирате и да си ја измиете устата со туѓи проблеми и да не ги гледате своите – гласи еден од коментарите. Има и многу изрази на сочувство и пораки до мајката да ја издржи страшната болка:

Маркетинг

– Моето искрено сочувство до родителите. Нека почива во мир ангелчето. Данка сега е рајска птица – напиша еден меѓу многуте проштални пораки.

Но, покрај тагата, присутен е и гневот:

– Сите вие ​​што со денови ја распнавте оваа жена за продавање на нејзиното дете, нека ви служи на вашата чест. Најдлабоко сочувство до семејството.

– Мајко, многу ми е жал за твојата загуба и за се што си поминала после тоа – пишува друга мајка сочувствувајќи.

Полицијата во Бор ги уапси работниците на јавното комунално претпријатие „Водовод“ Бор, Срѓан Јанковиќ (50) од село Лука и Дејан Драгијевиќ (50) од село Злот под сомнение дека ја убиле малата Данка Илиќ (2).

Телото на девојчето се уште не е пронајдено.

Како што дознава Телеграф, девојката била удрена од автомобил, нејзиното тело било ставено во службено возило и фрлено во депонија. Наводно и го покриле телото со ѓубре. Се сомнева дека девојчето било живо и дека биле пијани.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button