Реклама
CelebrityНовости

ГОЛЕН ИНЦИДЕНТ НА ПРОСЛАВАТА КАЈ АЦО ПЕЈОВИЌ – Филип бесен на Пријовиќ, урлал пред сите гости – Ова се сите детали! ФОТО

Реклама

Веќе неколку дена низ „чаршијата“ кружи веста за наводниот скандал на полнолетството на ќерката на Аце Пејовиќ, чии предводници се актерите Александра Пријовиќ, нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ, како и нејзиниот менаџер Данијел Блажиќ. Блашко, кој речиси никогаш не се одвојува од пејачката.

Иако низ Белград и на социјалните мрежи се шират неколку верзии за споменатиот настан, како што неофицијално дознава српски Курир, на прославата дошло до жестока расправија меѓу брачните партнери, а сето тоа поради наводната љубомора на Филип бидејќи ја обвинил Александра дека го изневерувала со Блашко.

Маркетинг

фото инстаграм

– Прија дојде на прославата на полнолетството на нејзиниот кум со пријател и шминкер. Нејзиниот сопруг Филип пристигнал порано со братот и татко му. На прославата беше и менаџерот на Александра, Блашко, кој со години не се дели од неа.

Маркетинг

Сите седеа на иста маса и се одеше добро, додека во еден момент дојде до сериозна расправија. На Филип му пречеше тоа што Александра и Блашко постојано си шепотеа и се смешкаа.

Во еден момент тој имаше таков напад на љубомора што поцрвене од бес. Ја обвини дека го изневерувала со Блашко. На Александра поради ова и станало многу непријатно, воопшто не очекувала ваква реакција од сопругот – наведува изворот и додава:

фото инстаграм

– Сега, дали малку поголемата количина алкохол си ја заврши работата или не, не можам да кажам, но сите беа шокирани од таа ситуација, особено кога се знае дека двајцата имаат стабилен брак со години, иако од време на време во медиумите се појави приказна дека тие не се во најдобри односи и дека нивниот брак е на разнишани нозе.

Александра и Филип во еден момент излегоа надвор од салата за да не се расправаат пред останатите гости и таму поминаа неколку минути. Таа некако успеа да го смири, па се вратија на масата и се правеа дека ништо не се случило – додал изворот за Курир.

Според исворот, од сите гости било побарано да не зборуваат јавно за ова.

фото инстаграм

– Многу е веројатно некој да го снимил целиот инцидент и да се појави на социјалните мрежи. Иако сите гости беа замолени да не кажуваат никому за ова, приказната брзо ја рашири низ ходниците од еден од гостите.

За многумина ова беше доказ дека каде има чад има и оган, бидејќи веќе подолго време се зборува дека има нешто повеќе од деловна соработка и пријателство меѓу Прија и Блашко – заклучува извор за Курир.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

Да потсетиме, Александра своевремено проговори за разводот со Филип, а истакна дека од тоа нема ништо и дека се завршува со приказни низ градските улици.

– Веќе неколку пати ме разведуваа. Имаше и тоа кога почнавме да излегуваме. Најголемиот проблем што се случува во нашиот брак е кога доцнам и треба да одиме некаде. Филип е многу прецизен и точен во се, а не сака кога треба да ме чека.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

Ова се некои работи кои страшно го нервираат. И јас, како и секоја девојка, не можам да успеам да завршам се на време. Инаку немаме навика да се расправаме, ако се случи ретко е.

Некако секогаш се трудиме секој да го каже своето мислење и став во разговорот, а потоа да најдеме заедничко решение кое им одговара на двете страни – изјави еднаш Пријовиќ за медиумите.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .
Back to top button