Реклама
Вести

ГОЛЕМА ТАГА – Почина познатиот глумец

Реклама

Неговиот син Патрик ја сподели тажната вест на социјалните мрежи во петокот попладне

Холивудскиот актер Рајан О’Нил почина на 82-годишна возраст, тажната вест ја сподели неговото семејство.

Неговиот син Патрик ја сподели тажната вест на социјалните мрежи во петокот попладне

Маркетинг

„Ова е најтешкото нешто што некогаш сум морал да го кажам“, започна тој.

– Татко ми почина денеска мирно, со неговиот тим кој го сакаше, кој го поддржуваше и го сакаше исто како и тој нас.

О’Нил беше најпознат по неговите филмови од 1970-тите, вклучително и Месечината на хартија, во кои глумеше со неговата ќерка Тејтум О’Нил.

Тој, исто така, работеше со некои од најдобрите женски ѕвезди од тоа време, како што се Барбра Стрејсенд на „What’s Up“, „The Doc“ и „The Main Event“ и Мариса Беренсон на „Бери Линдон“.

Во 1970 година, Рајан беше номиниран за Оскар за најдобар актер за неговиот блокбастер филм Љубовна приказна со Али МекГроу.

Рајан беше познат и по врската со актерката од „Чарлиевите ангели“. Фарa Фосет што траеше со децении, а тие никогаш не се венчаа.

Двајцата беа партнери од 1979 до 1997 година, откако тој ја украде русокосата убавица од нејзиниот сопруг, Ли Мејџорс, познат по „Човек од шест милиони долари“.

Заедно имаа син по име Редмонд кој имаше проблеми со законот, па дури и отслужуваше затворска казна.

О’Нил беше затворен во 2009 година откако кај него беше пронајден хероин за време на рутинска безбедносна проверка во притворскиот центар Пичис во Калифорнија.

Тој беше зад решетки кога неговата мајка почина во јуни 2009 година.

Поврзано

Back to top button